Sv. Ivan Glavosjek u Mračaju – 125. godina kapele

Sv. Ivan Glavosjek u Mračaju – 125. godina kapele 29.08.2013.

Ove godine stanovnici sela Mračaj, Stubalj i Graboštani svečano su proslavili 125. godina postojanja. Misno slavlje predvodio je kancelar sisačke biskupije mons. Marko Cvitkušić

 

mracaj

Opširnije…

Sv. Ivan Glavosjek u Mračaju – 125. godina kapele

Ove godine stanovnici sela Mračaj, Stubalj i Graboštani svečano su proslavili 125. godina postojanja. Misno slavlje predvodio je kancelar sisačke biskupije mons. Marko Cvitkušić. Na početku sv. mise mons. Cvitkušić je blagoslovio kipove Sv. Petra i Pavla koje su darovali Nada i Jurgen Schulz iz Njemačke.

Nakon popodnevne svete mise svečanost je uveličana nastupina kulturno-umjetničkih društava KUD “Napredak” Donji Kukuruzari, KUD “Hrastovička gora” Hrastovica, KUD “Seljačka sloga” Greda Sunjska i KUD “Sloga” Majur.

folklor sv ivo