Obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata

Općina Majur Vas poziva na obilježavanje 

Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata sa prostora Općine Majur 

u utorak, 15. studenoga 2016. godine

Tijekom Domovinskog rata od 1991. do 1995. godine sa područja Općine Majur, iz naselja Majur, Kostrići, Stubalj i Graboštani, ubijene su 54 nevine žrtve, od kojih su velika većina bili civili. Općina Majur je 15. studenoga proglasila Danom sjećanja na žrtve Domovinskog rata sa prostora Općine Majur, jer je tog dana 15. studenoga 1991. godine ubijeno 20 osoba, od toga 5 osoba u Stublju i 15 osoba u Kostrićima. Tada su u svojim domovima ubijeni, najmlađa žrtva Domovinskog rata u Sisačko-moslavačkoj županiji, Tomislav Jurić, star 2 godine, a najstarija žrtva je bio Petar Bašić, star 93. godine.

Ovim putem Vas pozivamo da nam se pridružite da dostojno obilježimo stradanje nevinih žrtava 25. godina poslije.

PROGRAM OBILJEŽAVANJA

14,30 sati – Kostrići i Stubalj paljenje svijeća i polaganje vijenaca

polazak ispred zgrade Općine Majur, Kolodvorska 5, Majur

16,00 sati – Sv. Misa

Majur, kapela Sv. Mihaela

17,00 sati – otvaranje spomenika Žrtvama Domovinskog rata sa prostora Općine Majur

pokraj zgrade Općine Majur, Kolodvorska 5, Majur

18,00 sati – promocija knjige

dr.sc. Jakše Raguža „Kostrići – najtužnije selo u Hrvatskoj“

Vatrogasni dom DVD-a Majur, Kolodvorska, Majur

19,00 sati – domjenak

Vatrogasni dom DVD-a Majur, Kolodvorska, Majur