Raspisani izbori za članove vijeća nacionalnih manjina i izbori za predstavnike nacionalnih manjina u jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave koji će se održati dana 7. svibnja 2023. godine.

Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 30. ožujka 2023. godine donijela Odluku o raspisivanju izbora za članove vijeća nacionalnih manjina u jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave i Odluku o raspisivanju izbora za predstavnike nacionalnih manjina u jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave koje stupaju na snagu 3. travnja 2023. godine.
Izbori će se održati u nedjelju, 7. svibnja 2023. godine.

Birači, pripadnici nacionalnih manjina za koje se provode izbori iz navedenih Odluka, mogu izvršiti pregled, dopunu i promjenu podataka upisanih u registar birača u nadležnim upravnim tijelima koja vode registar birača u županijama prema mjestu svog prebivališta.
Pozivaju se birači, pripadnici nacionalnih manjina, a posebno oni koji će navršiti 18 godina do dana održavanja izbora da se izjasne o svojoj nacionalnoj pripadnosti neposredno u nadležnom upravnom tijelu županije koje vodi registar birača ili putem sustava e-Građani.

Objava građanima – Ministarstvo pravosuđa i uprave

Obavijest biračima SMŽ