Javni poziv za financiranje najamnine za stambeno zbrinjavanje osoba čije su nekretnine stradale u potresu na području Grada Zagreba, Krapinsko-zagorske županije, Zagrebačke županije, Sisačko – moslavačke županije i Karlovačke županije, a koje su smještene u mobilne stambene jedinice na području Sisačko-moslavačke županije

Temeljem Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o financiranju najamnine za stambeno zbrinjavanje osoba čije su nekretnine stradale u potresima na području Grada Zagreba, Krapinsko- zagorske županije, Zagrebačke županije, Sisačko-moslavačke i Karlovačke županije („Narodne novine”, br. 13/23.), koja je stupila na snagu 4. veljače 2023. godine, iznimno se određuje da se, uz osobe koje su se i do sada mogle javiti na javne pozive – vlasnici obiteljskih kuća i njihovi srodnici u pravoj liniji, vlasnici stanova i njihovi srodnici u pravoj liniji i zaštićeni najmoprimci i njihovi srodnici u pravoj liniji, koji su stanovali i imali prijavljeno prebivalište ili boravište u vrijeme nastanka potresa u obiteljskim kućama, višestambenim zgradama i stambeno-poslovnim zgradama na području Grada Zagreba, Krapinsko-zagorske županije, Zagrebačke županije, Sisačko-moslavačke županije i Karlovačke županije i koje su u preliminarnom pregledu zgrada označene kao N1 (neuporabljivo – zbog vanjskog utjecaja) i N2 (neuporabljivo – zbog oštećenja) te stoga nisu podobne za stanovanje do obnove – mogu javiti i gore navedene osobe čije su kuće i stanovi u preliminarnom pregledu zgrada označene kao PN1 (privremeno neuporabljivo – potreban detaljan pregled) i PN2 (privremeno neuporabljivo- potrebne hitne mjere intervencije), a smještene su u mobilne stambene jedinice na području Sisačko-moslavačke županije (kontejnerska naselja i mobilne stambene jedinice postavljene na kućnim adresama).

Više na sljedećoj poveznici: https://mpgi.gov.hr/o-ministarstvu/djelokrug/graditeljstvo-98/obnova-zgrada-ostecenih-potresom-na-podrucju-grada-zagreba-i-krapinsko-zagorske-zupanije/financiranje-najma-zamjenskog-smjestaja/15120

Osobe koje se ne koriste digitalnim sadržajima i nemaju mogućnost ispisati potrebnu dokumentaciju, potrebno je uputiti na adrese gdje će im kolege pomoći i dati potrebne informacije:

–        Sisak: Ulica Ivana Meštrovića 28;

–        Petrinja: Trg Stjepana Radića 8;

–        Glina: Trg bana Josipa Jelačića 2 (kontejner 11)