Vraćanje povjerenja u solidarnost zajednice kroz dvogodišnji program Prijevoz dostupan svima

Program Prijevoz dostupan svima je rezultat dugogodišnje suradnje Rehabilitacijskog centra za stres i traumu s Općinom Majur i Hrvatskim zavodom za socijalni rad, Područni ured Hrvatska Kostajnica.

Hrvatski zavod za socijalni rad je prepoznao potrebe korisnika i prijavio dio potrebitih, a Općina Majur je ustupila vozilo, prostor i ostale potrebne resurse.

Kroz ovu sinergiju udruge i JLS-a doprinosi se poboljšanju kvalitete života starijih osoba. Korisnici se kroz ovaj program osjećaju sigurno i spomenutu uslugu doživljavaju kao brigu lokalne zajednice za starije osobe.

Zahvaljujući programu Prijevoz dostupan svima starije osobe koje žive na području Općine Majur i Grada Hrvatska Kostajnica lakše dolaze do liječničke skrbi i specijalističkih pregleda.

Osiguravanjem ove usluge i time da korisnici ne moraju čekati sanitetski prijevoz ili koristiti javni prijevoz koji je na ovim područjima teško dostupan, korisnicima se vraća povjerenje u solidarnost zajednice.

Sve ovo doprinosi poboljšanju kvalitete života i zdravlja korisnika i omogućava što duži ostanak u vlastitom domu.