JOŠ JEDNA OBITELJ NA PODRUČJU OPĆINE MAJUR DOBIT ĆE DOM

Potpredsjednik Federacije europskih karnevalskih gradova za Hrvatsku Željko Posilović obišao je danas područje Općine Majur koja je teško stradala u nedavnom potresu koji je pogodio veliki dio Sisačko-moslavačke županije. Posilović je načelnici Klementini Karanović izrazio solidarnost u ime te organizacije koja okuplja 48 zemalja te najavio da će od sutra krenuti s prikupljanjem financijskih sredstava kako bi stambeno zbrinuli jednu obitelj koja je ostala bez svog doma. Klementina Karanović izrazila je zahvalnost za tu inicijativu te je u razgovoru s Posilovićem istaknula da postoji mogućnost da se otkupi i jedna od kuća koja nije stradala u potresu jer na području Općine Majur ima značajan broj stambenih objekata koji stoje prazni.

Problem depopulacije ruralnih sredina u Hrvatskoj je velik, a koliko je ogroman za Banovinu govori i činjenica da je Klementina Karanović inicirala nedavno održavanje skupa „Opstanak na Banovini“ na kojem su sudjelovali stručnjaci iz područja demografije, sociologije, etnologije, ekonomije, poljoprivrede i ruralnog razvoja s ciljem dobivanja smjernica za najbolje moguće korištenje razvojnih potencijala održivog razvoja Banovine, zadržavanja postojećih i privlačenja novih stanovnika u taj kraj.

 

posilović